Wernisaże, wystawy i finisaż

By in
461
Wernisaże, wystawy i finisaż

Doroczna wystawa Stowarzyszenia Jeleniogórskiej Strefy Fotografii
10.01 – 09.02. 2020 r. w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze
14 – 28.02. 2020 r. w Galerii Fotografii w Świdnicy

Od kuratorki

Żyjemy w czasie nadmiaru. Natłok zdarzeń ważnych i mniej znaczących, ale hałaśliwych, zajmuje nasze myśli i skupia uwagę. Często nie potrafimy oddzielić tego co istotne od medialnego szumu. Nie wiemy, gdzie jest kończy się prawda, a zaczyna manipulacja. Zacierają się normy i różnice między porządkiem a chaosem. Stajemy bezradni wobec faktów dokonanych.

Z takich przemyśleń zrodził się pomysł na wystawę. Towarzyszyło temu przekonanie o potrzebie zajmowania stanowiska, rejestrowania zmian, tworzenia dokumentów czasu, obserwacji naszej codzienności i własnych emocji w sposób przynależny fotografom. To artystyczne wyzwanie podjęło 16 członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii:

Wojciech Bykowski, Beata Chłopeniuk, Jan Foremny, Jarosław Frątczak, Dariusz Goetze, Nina Hobgarska, Jacek Jaśko, Marek Liksztet, Wojciech Miatkowski, Tomasz Mielech, Natalia Polak, Dariusz Szymański, Grzegorz Truchanowicz, Zygmunt Trylański, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Norbert Wawrzyniak.

O moim tryptyku
(…) Agnieszka Hundert-Wawrzyniak w swoich kolażach posługuje się wizerunkiem postaci ludzkiej, ale zdecydowanie wyraźniej tworzy go za pomocą słów, haseł, utrwalonych powszechnie stereotypów. Posługuje się współczesnym językiem symboliki i wzorców osobowych, odnosząc się również do religii. Przyjmując konwencję zbliżoną do street artu i wlepek dotrzeć może do młodych widzów, dla których zabawa słowem i obrazem jest intuicyjna, a przez to bliska i zrozumiała.
Justyna Wierzchucka

 

Muzeum Karkonoskie Jelenia Góra
Muzeum Karkonoskie Jelenia Góra
Galeria Fotografii Świdnica
Galeria Fotografii Świdnica
Galeria Fotografii Świdnica
54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *