Rok 2023 wystawami stoi...

By in
158
Rok 2023 wystawami stoi...

Każdy akt twórczy jest wyborem, a fotografia jako efekt końcowy jest sumą wyborów. Począwszy od autorskich decyzji fotografującego, czy chce pokazać rzeczywistość taką jaką ona jest, czy opowiedzieć o własnym spojrzeniu na świat.

Podczas tej wystawy rozszerzyliśmy naszą strefę wyborów. Zdecydowaliśmy, że to autor sam wybierze, które fotografie ze swojego najnowszego dorobku, uznaje za najbardziej wartościowe i chce je pokazać innym i informują organizatorzy wydarzenia.

Ta prezentacja jest pokazem indywidualnych decyzji 19 osób zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Mówi o indywidualnych preferencjach, o upodobaniach którym nadaliśmy szczególny priorytet, o fotografiach które są nam najbliższe, o śladach obecności. Jest w nich odłożony czas, miejsce i zapisana energia. Także nasza energia. Poprzez te fotografie dowiemy się więcej o nas samych.

Nina Hobgarska – kurator wystawy

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace fotografików:

Mariusza Buczmy, Wojciecha Bykowskiego, Beaty Chłopeniuk, Iwony Garguli-Kuć, Dariusz Goetze, Niny Hobgarskiej, Agnieszki Hundert – Wawrzyniak, Janusza Jaremena, Teresy Kępowicz, Andrzeja Kołodziejczyka, Bartłomieja Kortasa, Magdaleny Kotarby, Barbary Krupy-Kapuśniak, Marcina Masiewicza, Wojciecha Miatkowskiego, Tomasza Mielecha, Dariusza Szymańskiego, Grzegorza Truchanowicza, Norberta Wawrzyniaka.

W tym zacnym gronie jeleniogórskich fotografek i fotografików zaprezentowałam zestaw prac będących kolorową grafiką, która jest wynikiem zbliżenia odbić kolorowych łodzi w wodzie.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *