Poczuj wiosnę na żółty kolor

By in
182
Poczuj wiosnę na żółty kolor

Szafranowy, bananowy, kanarkowy, słomkowy, cytrynowy, złocisty czy musztardowy. To kilka odcieni żółtego, który może być rozbarwiony bielą lub lekko zabarwiony innym kolorem. Jest kolorem budzący pozytywne skojarzenia. Przywodzący na myśl słoneczną aurę, radość i wyczekane wiosenne ciepło. To jedna z niewielu barw, tak wyjątkowych, które stymulują do działania i przyciągają spojrzenia. Mówi się w branży, że pobudzają kwasy żołądkowe, dlatego warto stosować ten kolor w pokojach dziecięcych, przedszkolach czy szkolnych stołówkach. Rozjaśnia wnętrza i wprowadza do nich blask. Ma niezwykłą właściwość odbijania światła, więc świetnie sprawdzi się na ścianach północnych i wschodnich.

Dzięki połączeniom z innymi kolorami uzyskasz różne efekty. Zestawiając żółty z czerwienią stworzysz energetyczne połączenie, idealne do pokoju nastolatka. W przypadku bardziej stonowanych stylizacji, kolor świetnie sprawdzi się w zestawieniu z szarością – to obecnie szalenie modne!

Akcenty z ciemnymi kolorami, na przykład czernią czy ciemnoniebieskim połączone z żółcią dodadzą mocnego kontrastu i z pewnością skupią wzrok, dodając pomieszczeniu nieco elegancji. Oczywiście, najwięcej wiosennego charakteru uzyskamy zestawiając go ze świeżą zielenią – to połączenie kojarzy się jednoznacznie z wiosennymi kwiatami!
Kolor żółty we wnętrzach to nie tylko ściany. Sprawdzi się również jako motyw przewodni mebli – jako obicia tapicerskie sof, foteli czy poduszek. Aranżacje tego typu idealnie pasują do stylu retro, gdzie musztardowy kolor foteli był prawdziwym hitem! Bardzo nowoczesne wnętrza również wiele zyskają dzięki zastosowaniu takich niezwykłych mebli, skłaniając się jednak ku bardziej intensywnej żółci. 
Próbujcie, żółty daje moc!

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *