Butelka zieleni...

By in , ,
939
Butelka zieleni...

Ciemna, butelkowa zieleń to jeden z najszlachetniejszych odcieni tego koloru. Odcień ten zaczął być coraz częściej używany we wnętrzach przez architektów i projektantów, głównie dzięki swojej uniwersalności, podobnie jak czerń czy granat. Butelkowa zieleń to barwa ciemna, energetyczna i nastrojowa, a przy tym bardzo elegancka.

Głęboka, ciemna zieleń uwielbia towarzystwo złota!

Dawniej niezwykle popularna, często gościła na ścianach wiktoriańskich salonów i gabinetów. Swoim eleganckim, nieco tajemniczym odcieniem fantastycznie podkreślała bogactwo złotych sztukaterii, kryształowych żyrandoli i marmurowych kominków. Doskonale odnajdywała się zarówno na obiciach mebli, jak i na ścianach – szczególnie dobrze wypadała jako tło dla misternych zdobień na tapetach w stylu chinoiserie /eklektyczny styl w sztuce, wzornictwie i architekturze europejskiej nawiązujący do kultury chińskiej/.

A co z żywą zielenią?
Uspokaja, poprawia nastrój, jonizuje powietrze, podnosi komfort pracy i odpoczynku, nadaje elegancji wnętrzom. Modną ostatnio, formą roślin do wnętrz jest zielona ściana. Nie zajmuje tyle miejsca co tradycyjne aranżacje w donicach, świetnie nadaje się do oddzielania części pomieszczeń, tłumi hałas i każdorazowo wywołują efekt WOW!

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *